Veletrh Šance
Vysoká škola ekonomická v Praze
VYSOKÁ ŠKOLA EKONOMICKÁ V PRAZE

Termíny následujících veletrhů jsou: 16.-18.10.2018 a 12.-14.03.2019 (vždy v době 10:00-16:30 hod).  Údaje jsou průběžně aktualizovány.

The Job Fair will be held  16.-18. October 2018 and 12.-14. March 2019.  The information are updated now.

Pro studenty a absolventy

Proč ŠANCE?

Veletrh ŠANCE nabízí možnost osobního kontaktu se zástupci firem, které nabízejí profesní uplatnění studentům a absolventům VŠE, koná se přímo v prostorách atria Rajské budovy VŠE. Nemusíte platit žádné vstupné a registrace není nutná.

U vstupu do prostoru veletrhu nebo u stánku č. 10 si můžete vyzvednout 2 samolepky. Jedna se týká studia tj. zda jste studentem bakalářského či navazujícího typu studia nebo už absolvent. Druhá znamená zda hledáte part-time nebo full-time. Samolepky si umístíte na oblečení a vystavující již budou vědět s kým hovoří a jaké uplatnění dotyčný hledá.

samolepky-studium samolepky-práce

Na co se můžete těšit?

Představí se vám společnosti, které Vám dají šanci začít pracovat v oboru. Každý z vystavujících bude označen obory, ve kterých působí. Máte tedy snazší orientaci přímo v prostoru veletrhu.V úterý můžete zkonzultovat podnikatelský záměr a zkusit si Koučink (registrace předem je nutná, příp. je možné přijít i bez registrace – pokud by někdo předem přihlášený nepřišel, tak se můžete zúčastnit). Ve středu si můžete nechat zkonzultovat CV/ Linked In profil od odborníků z praxe a ve čtvrtek se můžete nechat vyfotografovat od profesionála a fotku použít na své CV či LinkedIn profil.

Svoji šanci na dobrou práci můžeš také podpořit registrací do projektu „Práce na míru„. I přes tyto stránky budou vystavující hledat pracovníky na konkrétní pozice.

Příprava na veletrh pracovních příležitostí

Důležité je jasně si uvědomit, co je Vaším cílem, co očekáváte od veletrhu pracovních příležitostí. Je to získání přehledu o společnostech, co která nabízí? Jaká je jejich kultura? Nebo je Vaším cílem získat konkrétní pracovní místo, ať již jde o jakýkoli úvazek, jakoukoli formu? Chcete získat stáž? Zajistit si místo v trainee programu?

Každého personalistu potěší, když nemusí opakovat ty nejzákladnější informace, když vidí ze strany uchazeče zájem a jistou míru informovanosti. Získáte tak nejen jeho sympatie, ale i čas na konkrétní dotazy směřující k „neveřejným“ informacím.

Na co se ptát a na co se neptat?

Odpověď na výše položenou otázku částečně vyplývá z předchozího odstavce. Neptejte se např.: „Řekněte mi něco o Vaší společnosti…“ nebo „Co pro mne může Vaše společnost udělat?“. Vaše otázky by měly odrážet a nepřímo vyjadřovat fakt, že máte již jistý přehled, že jste se informovali. Není cílem se ptát, ale získat zejména odpovědi, které nemůžete zjistit jinak než při osobním kontaktu, protože nejsou v jiných běžně dostupných zdrojích.

Jak se představit?

Abyste zefektivnili komunikaci, která bude mezi Vámi a zástupcem společnosti probíhat, podejte o sobě základní informaci. Co by mělo takové představení obsahovat? Jistě byste neměli zapomínat na jméno, obor, který studujete, jakou máte pracovní zkušenost apod.

Vedle obsahu je důležitá i forma. Tyto informace si připravte do stručné výpovědi, která bude přirozená, nebude tedy pouhým vyjmenováním výše uvedených bodů. Formulujte svůj zájem a dejte jej do souvislostí se svým studiem a zkušenostmi. Vaše prezentace by měla vyznívat pozitivně, energicky, přiměřeně sebejistě. Pevný stisk ruky a oční kontakt jen celý kontakt zpříjemní.

Nechte věci v šatně

Nenoste s sebou zbytečně kabáty a větší zavazadla. Předejděte kolizím, uvědomte si, že účastníků veletrhu bude větší množství a nebude, kam si věci odložit.

Oslovte vybrané firmy

Společnosti, které Vás zajímají přednostně, oslovte co nejdříve. Vyvarujte se návštěvě firmy těsně před ukončením veletrhu. Počítejte s tím, že zástupci firem budou ke konci dne unavení a nemusí již mít k dispozici informační materiály. Využijte své přípravy a důkladně zjistěte informace, které Vás zajímají. Vezměte si veškeré relevantní informační materiály, které si zpětně můžete prostudovat.

V případě, že Vás nabídka firmy zaujme, nezapomeňte předat svůj životopis a zeptat se na další postup – máte-li dodat další podklady, vyplnit on-line formulář apod.

Po veletrhu pracovních příležitostí

Dodržte vše dojednané, zejména termíny schůzek, telefonického kontaktu nebo zaslání dodatečných dokumentů. Nebojte se připomenout, pokud zástupce společnosti nedodrží termín. Uvědomte si, že množství studentů, které během veletrhu personalista vidí, je ohromné. Pokud se slušným způsobem připomenete, nic tím nezkazíte.