Veletrh Šance
Vysoká škola ekonomická v Praze
VYSOKÁ ŠKOLA EKONOMICKÁ V PRAZE

Termíny následujících veletrhů jsou: 16.-18.10.2018 a 12.-14.03.2019 (vždy v době 10:00-16:30 hod).  Údaje jsou průběžně aktualizovány.

The Job Fair will be held  16.-18. October 2018 and 12.-14. March 2019.  The information are updated now.

„Každý den mluvím španělsky a bez kalendáře nedám ani ránu.“

19.1.2017 | ADP

Dá se skloubit škola a práce? Tedy taková, kde si nejen vyděláte peníze, ale kde můžete pokračovat i po promoci. „Na začátku studia jsem si myslela, že škola je to nejdůležitější a bez ní to nejde. Dnes už to vidím trochu jinak, teprve při propojení s praxí do sebe teoretické znalosti krásně zapadnou,“ říká Tereza Suchánková. Tato studentka ekonomie druhým rokem pracuje jako Payroll Specialist ve firmě ADP. Je to firma, která zpracovává mzdy pro klienty z celého světa a v jejích pražských kancelářích se mluví 36 jazyky. Tereza pracuje ve španělském týmu.

Terko, kolik času ti zabírá škola a kolik práce? Máš nějaké tipy, jak to skloubit?

Škola i práce mě zaměstnává hodně, to ovšem neznamená, že je nemožné tyto dvě činnosti skloubit a mít plnohodnotný život i se studentskými radovánkami. Co mi opravdu pomáhá, je si dobře každý den plánovat. Bez kalendáře ani ránu. Plus je samozřejmě důležitá podpora okolí. Můj přítel mi dost pomáhá a motivujeme mě. Sám je skvělý příklad toho, že práce a škola se skloubit dá. Studuje prezenčně na ČVUT a k tomu pracuje jako programátor ve start-upu. V ADP mi vychází neuvěřitelně vstříc. Mám skvělé kolegyně, které za mě vždy ochotně pracují, když si musím odběhnout na zkoušku a také manažerku, která mě podporuje. Sama minulý rok dokončila MBA studium, takže ví, jaké to je.

Celý článek si přečtete na vysokeskoly.cz.