Na stáž s Resort Leaders

26.6.2017 | Smaller Earth Czech Republic

Další příběh z řad našich účastníků. Tentokrát se s námi o své zážitky podělila Bára, která vyjela na 6 měsíců do státu New York v USA, aby tam obohatila svůj životopis o mezinárodní praxi v luxusním resortu Mohonk Mountain House. Přemýšlíte o stejné příležitosti? Tak honem čtěte!

Ahoj!
V tomhle článku bych vám ráda přiblížila svou stáž v Mohonk Mountain House. Doufám, že to pomůže při vašem rozhodování o budoucí stáži a zodpoví alespoň základní otázky.
Tak nejdřív, proč jsem se vlastně rozhodla jet? Zahraniční zkušenost, zvlášť pokud se v budoucnu chcete soustředit na oblastHospitality, je v dnešní době už pomalu samozřejmostí. Kromě vylepšení jazyka a výborné pracovní zkušenosti vám to přinese skvělé zážitky, spoustu nových přátel a hodně vás to posune, jak profesně, tak osobně. Tohle je můj třetí zahraniční pobyt a rozhodně bych svoje rozhodnutí vyjet neměnila, opravdu doporučuju. Velkou výhodu vidím v tom, že Resort Leaderszprostředkují osobní interview se zástupci resortů, takže si dovedete ještě před samotným výjezdem udělat lepší obrázek o tom, co vás čeká a co se od vás očekává.

Jak se vlastně „stážuje“

Co se týče samotné pracovní stáže, jak už jsem zmínila, jsem ve státě New York v resortu Mohonk Mountain House. Celých 6 měsíců trávím na pozici Front Desk Intern, což zahrnuje veškerou práci na recepci, check-in, check-out, ranní a večerní reporty, tvorbu nových rezervací a podobně. V podstatě celej den mluvíte :) Samozřejmě to obnáší úzkou spolupráci s rezervačním oddělením, Guest Services a Guest Relations. Je tu skvělej tým, okamžitě vás přijmou mezi sebe, mají starost, abyste se v práci cítili dobře. Zaškolení a svěřování odpovědností probíhá podle vašich možností, klade se důraz na individuální přístup.
Důležitým aspektem výjezdu na stáž je samozřejmě její finanční stránka. Hodně pomůže možnost, kterou nabízí Resort Leaders, zaplatit půlku poplatku před odjezdem a druhou půlku během pobytu z vydělaných peněz. Obecně potom s sebou nepotřebujete moc peněz, protože ubytování a strava se strhává z výplaty. Podle mě je určitě dobrý něco málo vézt s sebou, obzvlášť pokud chcete cestovat už v průběhu, abyste ze začátku nemuseli tolik spoléhat na výplatu. To, co si vyděláte, vám s přehledem pokreje všechny náklady a určitě zbyde dostatek na cestování, to se bát nemusíte. Na druhou stranu bych chtěla zdůraznit fakt, ze výplaty se v jednotlivých odděleních závratně liší. Stážisti v restauraci tady mají až trojnásobně větší výplatu než my na recepci, což je poněkud bizarní. To je ale bohužel americkej systém dýšek. Takže bych doporučila, pokud si jedete vydělat, jděte na pozici Servera do Dining Roomu. Pokud jedete za zkušenostma, potom rozhodně Front Desk, já bych neměnila.

Cestování

To nejlepší téma, cestování a volný čas, jsem si nechala na konec. Pracuju na plnej úvazek, tzn. 5 dnů v týdnu oficiálně 8 hodin denně, občas se podaří přesčasy, jindy ne. Takže mám 2 dny v týdnu volný, zpravidla se jedná o oddělený dny během týdne, o víkendech se pracuje. Určitě se dá domluvit, aby vám dali volný dny v kuse, tudíž stihnete nějakej větší výlet. Manažeři ví, že jste přijeli i kvůli cestováni, takže se vám snaží maximálně vyjít vstříc, všechno je o komunikaci. Mohonk má výbornou polohu, díky tomu, že řídím, se mi těmahle dvoudenníma výletama podařilo stihnout NYC, Washington D.C. a Niagara Falls. V okolí Mohonku je nespočet možností na jednodenní výlety, okolní příroda je nádherná a Mohonk vám půjčí i kola, pokud nejste tolik “into hiking”:) Jakmile skončí hlavní sezóna, můžete si vzít až 11 dnů volno a vyrazit na dovolenou. Mně se povedla Florida na 9 dní a bylo to naprosto super!
Kdybych to tak měla shrnout, rozhodně neváhejte a jeďte. Potlačte veškerý úvahy a pochybnosti typu “Co když…”, protože tohle je výborná zkušenost a zážitek, na kterej budete dlouho vzpomínat.
P. S. I těch 6 měsíců je málo! 😀 Přeju hodně úspěchů na vašich cestách nejen do USA, Bára Vaclíková