„Kanceláře ADP jsou malá planeta. Mluví se tu 18 jazyky.“

6.1.2017 | ADP

„V našich kancelářích v Praze a Plzni je zastoupeno 36 národností,“ říká Simone Piana, ředitel personálního oddělení ve společnosti ADP, která firmám po celém světě nabízí služby v oblasti personalistiky, zpracování výplatních pásek nebo benefitů. Do svých týmů nyní ADP hledá spoustu nových kolegů, většinou absolventů. „Prvních 3 až 6 měsíců nové lidi intenzivně školíme. Víme, že náš byznys je dost specifický – není to něco, co se běžně učí ve školách.“

Zaměstnanci ADP v Praze a Plzni mluví 18 jazyky. Jaké z nich jsou ty nejméně běžné?

Z našich kanceláří v Praze a Plzni poskytujeme servis klientům z celé Evropy, od Portugalska po Rusko. Naši zaměstnanci se proto musí domluvit všemi těmito jazyky. Jaké z nich jsou nejméně běžné? Řekl bych, že finština a turečtina.

Jaké cizí jazyky naopak nejvíce potřebujete?

To úzce souvisí se skladbou našich klientů. Máme mnoho nových zákazníků ve Francii a Německu, takže aktuálně je nejvíce žádaná znalost francouzštiny a němčiny. Velmi důležitá je i holandština, španělština a italština.

Celý článek si přečtete na jobs.cz.