Jaké to je být studentem VŠE a k tomu pracovat v MAZARS?

7.10.2016 | Mazars

Jestli jsi o nás ještě neslyšel/a, tak se podívej na naše webové stránky.

Logo Mazars

Studuješ vysokou školu a bojíš se, že bys ji nedokázal/a skloubit s prací? Tuto obavu má většina vysokoškolských studentů. My ti chceme ukázat, že to jde. A na pomoc jsme si vzali Ondru, který VŠE vystudoval a začal s námi spolupracovat v posledním ročníku svého studia. Odpověděl nám na pár otázek, které by tě mohli zajímat.

Ondřej Pavlíček je absolventem Vysoké školy ekonomické v Praze oboru Daně a účetnictví. V současné době pracuje v daňovém oddělení Mazars v sekci DPH, kde začínal ještě jako student posledního ročníku vysoké školy. Našel si nás na Šanci, kde získal všechny důležité informace, a pak neváhal a poslal nám svůj životopis.

Ondřej Pavlíček

Co tě vedlo k tomu se v Mazars ucházet o práci?

O Mazars jsem z počátku slyšel méně, ale potom to všechno začalo na Šanci, kde jsem se potkal s budoucími kolegy. Potkal jsem i Terku Köppelovou, která patří k předním expertům v daňové problematice. S Terkou jsem se bavil o jejích začátcích v Mazars, jak na tom byla s jazyky a jaké byly na ni požadavky. Trošku jsem v ní viděl sebe, a proto jsem se ucházel o konkrétní pozici v Mazars.

Jak probíhalo přijímací řízení na tvou pozici? Dokázal bys ostatním poradit jak být úspěšný na pohovoru?

Napřed jsem musel projít testem, který byl přesně o tom, co obnášela konkrétní pozice, tzn. základní odborné znalosti DPH, angličtina a také logicko-matematická část. Uvítal jsem, že to není žádný psychotest. V následujících dvou kolech jsem se seznámil s manažery daňového oddělení. Byl jsem ještě trochu přezkoušen a dále seznámen s obsahem práce dané pozice. Kromě toho jsme se bavili už o mé představě. Bylo to ve velice přátelském duchu. Hlavní je asi být svůj, na nic si nehrát, ale zároveň být připraven.

Jak to bylo u vás v daňovém oddělení, když jsi ještě jako student nastoupil? Měl jsi už nějaké zaměření nebo ses všemu věnoval spíše obecně?

Ihned při nástupu do práce jsem byl permanentně školen a ve velmi krátké době jsem začal plnit veškeré pracovní úkoly v mém oddělení. Pracovní pozice byla čistě zaměřena na DPH a této oblasti se věnuji do dnešního dne.

A co tvůj kariérní růst, jaké máš možnosti v Mazars?

Působím v Mazars teprve rok, a proto uvažovat o nějakém kariérním růstu je předčasné. Momentálně mě nejvíce zajímá druh práce, který by mě měl naplňovat. Poznávat nové skutečnosti a nové situace z praxe a vzít si z toho, co můžu. Co také považuji za poměrně důležité, je tým lidí, se kterými spolupracuji, a který je kolem mě. Pokud vás práce baví a máte výsledky, tak kariérně rostete. Pokud jste dobří v tom, co děláte, můžete v rámci firemní hierarchie v Mazars růst poměrně rychle. Pokud rostete, rostou na vás i požadavky na práci, ale také požadavky na různé certifikace a osvědčení. Mazars vám nabízí externí školení, uskutečňuje v rámci Mazars University interní školení a zároveň se vám snaží vyjít vstříc a motivuje vás, pokud si hodláte zvýšit kvalifikaci, např. zkoušky daňového poradce.

Proč by podle tebe měli absolventi a studenti zkusit práci v Mazars?

Doporučil bych získat zkušenosti prací v poradenské společnosti. Práce v daňovém oddělení je zajímavá, místy i náročná. Každopádně se vás ihned vaši kolegové ujmou a začnou vás po pár dnech školit, takže se není čeho obávat. Je tu přátelský kolektiv lidí, který vám vždy poradí a pomůže. Také máte vždy přímý kontakt na profesionály v oboru. Zároveň je ale třeba vědět, že jsme pouze lidi, a proto volný čas k uskutečnění svých koníčků máme rádi a nejsme neustále od rána do večera v práci.

Chceš se podívat, jaké volné pozice teď nabízíme? —> Volné pozice