ADP: Buďte úspěšní a zůstaňte sami sebou!

28.2.2017 | ADP

Jako manažeři v ADP šéfují týmům, které se na dálku starají o mzdy firmám po celém světě. Kromě toho si Soňa Kahánek Kročilová a Roman Bečka vybrali ještě další pracovní „misi“. Soňa má pod palcem interní programiWIN“, který pomáhá kolegyním rozvíjet kariéru nebo lépe sladit práci a péči o rodinu. Roman vede iniciativu „ADP Pride“, která se snaží o vzájemné propojení a pochopení mezi hetero a LGBTQ zaměstnanci.

Proč myslíte, že je nutné tato témata vůbec v práci řešit a co to vlastně společnosti ADP přináší?

Roman: Nejprve bych vysvětlil zkratku LGBTQ, která souhrnně označuje lidi s minoritní sexuální orientací – tedy gaye, lesby, bisexuály, trans a queer osoby. Podle organizace Prague Pride až 70 % gayů a leseb neřeklo svému okolí, kdo opravdu jsou. Možná těm nejbližším ano, ale v práci ne. Přitom tam trávíme hodně času a bavíme se i o osobním životě, například s kým jedu na dovolenou nebo kde jsme trávili víkend. Není důvod, abychom se styděli přiznat, s kým a jak žijeme. Bohužel i v dnešní době stále platí, že někdy nevíme, jak se k sobě vzájemně chovat. Myslím si, že když budeme v práci všichni v pohodě, bude se nám lépe pracovat a celá společnost tím může jenom získat.

Soňa: Podle mne, muži a ženy mají mít v práci rovné příležitosti. V této oblasti ale panuje řada zažitých stereotypů. Například, že doma s dětmi má zůstat hlavně žena. Nebo že se ženami je to těžké, protože dříve nebo později otěhotní. To se snažíme pomocí iniciativy „iWIN“ v ADP změnit a vytvořit takové pracovní prostředí, které umožní ženám soustředit se na kariéru nebo najít rovnováhu mezi prací a péčí o rodinu. Naštěstí v ADP to jde, proto zde říkáme: „Be You. Be Great.“

O jakou změnu usilujete?

Roman: Chtěl bych, aby ADP dalo všem najevo, že u nás můžete být sami sebou a nikdo vás nebude diskriminovat, všichni mají stejná práva a stejnou podporu svého nadřízeného. Prostě, že můžete v ADP uspět.

Soňa: Že není nutné lidem vnucovat, jak by měli žít, že všichni máme volbu, zda se věnovat více práci nebo rodině. Chtěla bych také podpořit ženy, které chtějí stoupat na kariérním žebříčku. Právě v tom jim „iWIN“ může pomoci. Mohou za námi přijít, že mají tuto ambici a my je podpoříme, například prostřednictvím mentoringového programu nebo dalším osobním rozvojem.

Celý článek si přečtete na jobs.cz.